Finalisté ankety Zlatý Ámos se utkají o titul nejoblíbenějšího učitele

Dnes se dozvíme jméno nejoblíbenějšího českého učitele. Celkem šest finalistů ankety Zlatý Ámos 2012 bude muset splnit tři soutěžní úkoly. Mezi ně patří i hlášení do školního rozhlasu o tom, že k nim nečekaně přijel na inspekci Jan Ámos Komenský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatý Ámos | Foto: Slávek Hrzal

„Ámosovská koruna" je v tuto chvíli na Základní škole Rokycanova v Sokolově v opatrování Petry Šiškové. Loňská vítězka tvrdí, že učitel musí počítat s tím, že děti jsou dnes živější a je proto důležité hledat možnosti, jak je zaujmout.

„Hodně záleží na tom, s jakou náladou přijde kantor do hodiny. Pokud má nějaké soukromé problémy nebo se mu zrovna nechtělo vstávat, měl by to vždy nechat za dveřmi,“ radí Šišková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního Interview byl jeden z finalistů ankety Zlatý Ámos Michal Mikláš z Gymnázia a Jazykové školy Zlín

Na dnešním finále se ale neuděluje pouze jedna koruna. Dospělá porota volí Zlatého Ámose, dětská dětského a prostřednictvím SMS může zasáhnout i veřejnost.

V hlasování o Ámose sympaťáka má zatím nejvíc hlasů Michal Pavelka ze Základní školy v Městci Králové a Radka Polívková z Rychnova nad Kněžnou.

Jeden z finalistů Michal Mikláš z Gymnázia a Jazykové školy Zlín je v nominaci svými žáky přirovnáván k Chucku Norrisovi. Prý má odpověď na všechny otázky.

„Postavili to v regionálním kole jako klíčové v mé obhajobě, protože mě s ním srovnali z hlediska toho, že umím spoustu věcí. Na facebooku vytvořili stránku, kde o mě zveřejňují různá fakta, více či méně uvěřitelná, že například umím stisknout Control-Alt-Delete jedním prstem a tak podobně,“ vysvětluje Mikláš.

Dodává, že se prý s Chuckem Norrisem podařilo dohodnout telefonický hovor a doufá, že se spojení podaří.

Vítěz ankety Zlatý Ámos by měl být vyhlášen v 16 hodin odpoledne.

Igor Maňour, Alžběta Havlová, Nikola Bojčev, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme