Finální text školské kapitoly možné budoucí vlády je před dokončením

Tým školských expertů případné vládní koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných dokončuje svoji práci. Na předposlední schůzce našli téměř stoprocentní shodu v otázkách regionálního školství a vysokoškolského vzdělávání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Učebna. (Ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec

Experti tak dokončují práci a dolaďují poslední úpravy školské kapitoly koaliční smlouvy. Radiožurnálu to po skončení jednání řekl Walter Bartoš z ODS:

„V podstatě jsme se shodli na 99,9 bodech. Některé věci, jako je třeba otázka stoprocentního normativu u základních a středních soukromých škol, půjde na K9. U regionálního školství v podstatě panuje téměř stoprocentní shoda, s výjimkou těch detailních otázek.“

Školští experti se zatím shodli například na školném pro vysokoškoláky nebo srovnávacích zkouškách pro žáky pátých a devátých tříd. Poslední schůzka školských expertů je naplánovaná na tento čtvrtek.

Fakticky jsme se domluvili, že ve středu si vyměníme finální texty a ve čtvrtek by jsme je měli projít naposledy a uzavřít,“ potvrdil Radiožurnálu Jan Vitula z Top 09.

Katarína Brezovská, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme