Přehled tisku: smajlíci ve finanční správě i šmírování v práci a exekuce

Český tisk si v pondělí všímá, že přibývá lidí, kteří si stěžují na šmírování v práci. Píší o tom Lidové noviny. Hospodářské noviny upozorňují na motivační systém finanční správy. Ta odměňuje smajlíky úředníky, kteří jsou aktivní a objeví hodně chyb v elektronické evidenci tržeb. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrací automaty (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Podnikatelům s hracími automaty hrozí, že o svůj byznys přijdou. Všímá si toho deník E15. Kromě licencí totiž od příštího roku potřebují pro herní terminály novou certifikaci. Pokud ji od ministerstva financí do konce roku včas nezískají, budou muset s podnikáním skončit. Přísnějším požadavky zatím nesplnil žádný provozovatel.

MF Dnes

Investoři v Česku stále častěji nakupují staré hudební nástroje, píše MF Dnes. Vzácné housle a další smyčcové nástroje totiž – na rozdíl třeba od akcií - neztrácejí na hodnotě ani v době krize a jejich cenu nesnížila dokonce ani druhá světová válka.

Benefit šéfa finančních úřadů Janečka? Garsonka za 1493 korun měsíčně

Číst článek

Regionální deník

Lidé podle regionálního Deníku objevují nové možnosti, jak si koupit vánoční stromeček. Svůj vysněný stromek si můžou sami přijet uříznout na farmu. Obchodníci nabízejí i možnost objednat si ho podle zadaných parametrů přes internetový e-shop. Zákazníkům ho pak přivezou až do obývacího pokoje.

Lidové noviny

Češi si stěžují na šmírování v práci - titulek Lidových novin. Podnětů na porušení zákona dostává inspektorát práce čím dál víc. A nutno dodat, že v případě sledování si zaměstnanci stěžují oprávněně. Při kontrolách narazili na porušení svobody a osobních práv zaměstnanců skoro v osmi případech z deseti.

Hospodářské noviny

Hospodářské noviny píší, že finanční správa motivuje úředníky k hledání chyb v elektronické evidenci tržeb. Úspěšné ocení pochvalným smajlíkem, neaktivní naopak pokárá zamračeným obličejem. Systém hodnocení kritizuje komora daňových poradců i Asociace malých a středních podniků. Finanční správa si za ním ale stojí.

Průlomový rozsudek. Exekuce společnosti Profi Credit byla protiprávní, rozhodl soud

Číst článek

Právo

Lidé v Česku využívají častěji chůvy a hospodyně, pořád jim ale moc nedůvěřují. Všímá si toho pondělní Právo. Vychází z výzkumu Masarykovy univerzity v Brně. Vyplynulo z něj třeba to, že Češi se za využívání služeb na hlídání dětí nebo na úklid domácnosti pořád trochu stydí. Když už si ale chůvu nebo hospodyni najmou, mají přesnou představu, jaká by měla být.

Euro

Zkušenost s exekucí má podle týdeníku Euro skoro milion Čechů. Na půl milionu obyvatel se navíc dostalo do dluhové pasti - řeší tři exekuce a víc. Podepisuje se na tom takzvaný byznys s chudobou spojený s nekontrolovaným rozmachem nebankovních půjček s obrovskými úroky. Podařilo se sice prosadit dílčí zlepšení, na odstranění dluhových pastí musí Česko ale ještě zapracovat.

Kateřina Součková, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme