Brazílie 4:0 Jižní Korea

Odměny za přísnost. Finanční správa vyplácí zaměstnancům stovky prémií za doměrky daní

Finanční správa vyplácí svým úředníkům odměny za přísnost. Zprávu přinesly v pondělí Hospodářské noviny. Berní úřad letos vyplatil skoro 1900 prémií, které byly vázané na výši doměřených daní. Úřad i ministerstvo financí ale takovou praxi odmítají.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finanční správa (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Prémie dostávají úředníci za kontroly v oblastech převodních cen a daňových odpočtů na vědu a výzkum.

Hospodářské noviny mají k dispozici dokumenty s údaji o tom, jaké odměny dalo za doměřené daně všech 14 krajských ředitelství. Ministerstvo financí ani finanční ředitelství ale tuto praxi nechtějí potvrdit.

Kraje podle deníku vykázaly různé počty odměn za doměřenou daň. Rekordmanem je Jihomoravský kraj, kde letos vyplatili 421 takto vázaných odměn, naproti tomu úřad pro Prahu uvedl jenom jednu.

Oslovení lidé z finanční správy se nechtěli k praxi odměn vyjádřit kvůli obavám z prozrazení, jeden pracovník ale zprostředkovaně potvrdil, že vedení jeho úřadu v několika případech cíleně vypsalo odměny na výši doměřené daně u konkrétních firem.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme