Karvinští policisté řeší předstíraný únos na oslavě narozenin. Může jít o narušení občanského soužití

Karvinští policisté se zabývají případem fingovaného únosu. V květnu jim svědek na tísňovou linku oznámil, že na hustě obydleném sídlišti viděl únos dívky, kterou napadla pětice maskovaných mladíků a odvezla ji autem. Policisté zahájili pátrání, ale nakonec zjistili, že šlo o sehraný únos. Měl být adrenalinovým zážitkem pro dívku, která slavila narozeniny, v pátek to řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Karviná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V květnu karvinští policisté zasahovali u případu únosu. Zjistili, že šlo o narozeninové překvapení. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Svědek na tísňovou linku oznámil, že z okna viděl, jak pět lidí v černém oblečení s kuklami napadlo dívku, svázali ji a naložili do kufru osobního vozidla. „Operační důstojník okamžitě aktivoval všechny dostupné hlídky. Do jedné karvinské ulice vyjeli policisté obou karvinských obvodních oddělení i policisté oddělení hlídkové služby,“ uvedla Viačková.

Fanoušci napadli po fotbalovém utkání hlídku v Uherském Hradišti. Poškodili i policejní auto

Číst článek

„Zároveň byla vyhlášena okamžitá reakce pro všechny službu konající policisty napříč okresem s nařízením zaměřit se zejména na případný průjezd vozidla Škoda Octavia. V ohrožení života mohla být unesená dívka,“ dodala.

Policistům se nakonec podařilo skupinu mladých lidí najít. „Policisté zjistili, že dívka je v pořádku. Její ‚únos‘ připravili a provedli její kamarádi. Dívka v ten den měla narozeniny a únos měl být dárkem. Oslavenkyně na místě zasahujícím policistům vše potvrdila,“ řekla mluvčí.

Dodala, že narozeninová legrace ale může mít dohru. V následujících dnech totiž policisté budou prověřovat možné narušení občanského soužití.

„Lidé v okolí události měli za to, že nahraný únos je skutečný. Lidé, včetně oznamovatelů, kteří akci viděli, byli šokováni a vyděšeni. Nadto zasahující policisté v čase zásahu a následného prověřování mohli být potřební někde na jiném místě. Některé nápady se na první dobrou mohou zdát perfektní, ve skutečnosti jsou ne moc domyšlené. Na jedné straně adrenalinový zážitek může být pro mnohé skvělá událost, nicméně vždy je potřebné přemýšlet i o následcích pro nezúčastněné,“ řekla mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme