Fio banka musí kvůli deset let staré kauze vrátit Praze čtvrt miliardy korun

Fio banka bude muset pražskému magistrátu zaplatit čtvrt miliardy korun. Na pravomocný rozsudek vrchního soudu upozorňují čtvrteční Hospodářské noviny. Banka musí vrátit peníze, které před deseti lety neprávem dostala za dům na pražském Opatově.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fio banka. Ilustrační foto. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Kauza je stará víc než deset let. Tehdy zkrachoval Místní bytový podnik v Praze, následně začal konkurzní správce rozprodávat jeho majetek, popisuje list.

Jenže neoprávněně prodal taky pražský hotel Sandra. A peníze za něj dostala právě Fio banka. Soud teď pravomocně rozhodl, že banka musí vrátit jak 151 milionů, které za dům dostala, tak i 80milionový úrok.

Skoro čtvrt miliardy korun je přitom docela velký zásah do hospodaření banky. Jde přibližně o stejnou sumu, jakou vydělala v minulých dvou letech.

Podle jejího mluvčího Zdeňka Kováře ale ústav s případnou povinností vrátit peníze počítal a má proto připravené rezervy. Hospodaření banky ani úspory lidí proto podle Kováře nejsou ohrožené.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme