Firma ABL žádá po Sobotkovi omluvu za jeho výroky

Bezpečnostní agentura ABL žádá po úřadujícím předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi omluvu za výroky na její adresu. Podle Petra Hanuše z ABL poškodil Sobotka dobré jméno i pověst společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na tiskové konferenci po zasedání ústředního výkonného výboru strany | Foto: Tomáš Adamec

Sobotka před několika dny vyzval premiéra Petra Nečase, aby zasáhl proti prorůstání soukromých firem do vedení ministerstev vnitra, školství a dopravy. Nelíbí se mu, že ministr za Věci veřejné a donedávna spoluvlastník firmy ABL Vít Bárta jmenoval náměstkem Martina Sýkoru, který dříve ve firmě ABL pracoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyjádření člena představenstva ABL Petra Hanuše

Po Sobotkovi proto společnost požaduje omluvu nebo důkazy. „Naši společnost velmi pobouřilo vyjádření pana místopředsedy Sobotky o tom, že prodej podílu pana ministra Bárty ve společnosti ABL byl pouze na oko, dokonce ho označil za obcházení pravidel, které je výsměchem veřejnosti," uvedl člen představenstva ABL Petr Hanuš.

"Vyjádření pana místopředsedy poškozuje jméno a doboru pověst naší společnosti. Žádáme pana místopředsedu Sobotku, aby se za své výroky omluvil, předložil pro svá tvrzení relevantní důkazy nebo se podobných vyjádření do budoucna zdržel,“ dodal.

Bohuslav Sobotka se omlouvat nechystá, vyplynulo to z tiskového prohlášení, které v reakci na výzvu společnosti ABL rozeslal médiím. Na opakovanou žádost Radiožurnálu o telefonický rozhovor ale úřadující předseda ČSSD nereagoval.

Věra Pfeifferová, Mariana Zapotilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme