Firma BAE Systems odstoupila z tendru na dodávku obrněnců

Ve výběrovém řízení na dodavatele obrněných transportérů pro armádu za více než 20 miliard korun nastal překvapivý zvrat. Britsko-americká zbrojovka BAE Systems, která před časem sehrála rozhodující úlohu při jednáních o pronájmu stíhaček gripen pro české vojenské letectvo, dnes oznámila, že nebude soutěžit o dosud největší zakázku v historii našich ozbrojených sil. V tendru na dodávku obrněnců tak zůstali už jen tři uchazeči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obrněný transportér OT-64 | Foto: Hynek Bulíř

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Ministerstva obrany Andrej Čírtek, britsko-americký koncern odstoupil ze soutěže s odůvodněním, že v požadovaném termínu nestihne připravit svou nabídku. V tendru tak zůstaly už jen finská Patrie, rakouský Steyer a německý Rheinmetal.

Čírtek říká, že bez ohledu na rozhodnutí zbrojovky BAE Systems soutěž pokračuje dál: "Tři soutěžící je pořád ještě dostatečné množství k tomu, aby došlo k utkání, k soutěži o co nejvýhodnější nabídku. Samozřejmě že jinak obecně platí, že čím více účastníků, tím lépe. Nicméně jsou i soutěže tvrdé, kde jsou pouze dva účastníci," uvedl mluvčí Ministerstva obrany.

Marika Táborská, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme