Firma BAE Systems odstoupila z tendru na dodávku obrněnců

Ve výběrovém řízení na dodavatele obrněných transportérů pro armádu za více než 20 miliard korun nastal překvapivý zvrat. Britsko-americká zbrojovka BAE Systems, která před časem sehrála rozhodující úlohu při jednáních o pronájmu stíhaček gripen pro české vojenské letectvo, dnes oznámila, že nebude soutěžit o dosud největší zakázku v historii našich ozbrojených sil. V tendru na dodávku obrněnců tak zůstali už jen tři uchazeči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obrněný transportér OT-64 | Foto: Hynek Bulíř

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Ministerstva obrany Andrej Čírtek, britsko-americký koncern odstoupil ze soutěže s odůvodněním, že v požadovaném termínu nestihne připravit svou nabídku. V tendru tak zůstaly už jen finská Patrie, rakouský Steyer a německý Rheinmetal.

Čírtek říká, že bez ohledu na rozhodnutí zbrojovky BAE Systems soutěž pokračuje dál: "Tři soutěžící je pořád ještě dostatečné množství k tomu, aby došlo k utkání, k soutěži o co nejvýhodnější nabídku. Samozřejmě že jinak obecně platí, že čím více účastníků, tím lépe. Nicméně jsou i soutěže tvrdé, kde jsou pouze dva účastníci," uvedl mluvčí Ministerstva obrany.

Marika Táborská, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme