Firma Haguess, dodavatel pražské Opencard, změnila formu akcií

Společnost Haguess, která je dodavatelem pražské Opencard, provedla změnu akcií. Valná hromada dnes rozhodla, že se původní akcie na majitele mění na akcie na jméno. Jedinými dvěma majiteli jsou manželé Turkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

"V podstatě jsme vyhověli požadavkům primátora hlavního města Prahy a ostatně i požadavkům médií na takzvané odtajnění akcionářů, které ale z našeho pohledu nikdy nebylo tajné," vysvětlil důvody, proč ke změně došlo, ředitel společnosti Haguess Petr Stránský.

"Už od začátku roku jsme totiž uváděli, že majitelem společnosti je Jaroslav Turek. Ten, jak je v dnešním prohlášení, je pětadevadesátiprocentním majitelem, z pěti procent je majitelem jeho manželka Miroslava Turková," dodal Stránský.

Jaroslav Turek je kromě působení v Haguess předsedou dozorčí rady firmy Allshare, která pražské radnici dodala prvotní plán projektu Opencard. Ten už hlavní město stál 833 milionů korun.

Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme