Firma Liglass Trading darovala 'zemanovcům' 200 tisíc, ve stejné době získala i dobrozdání od Mynáře

Společnost Liglass Trading CZ získala od hradního kancléře Vratislava Mynáře dobrozdání v ten samý rok, kdy darovala 200 tisíc korun Straně práv občanů. Mynář přitom v minulosti působil jako předseda této strany. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Dosud neznámá česká firma poté získala v Kyrgyzstánu lukrativní zakázku na stavbu vodních elektráren.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společnost Liglass Trading CZ získala od hradního kancléře Vratislava Mynáře dobrozdání v ten samý rok, kdy darovala 200 tisíc korun Straně práv občanů | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

Společnost Liglass Trading CZ podnikatele Michaela Smelíka věnovala 200 tisíc korun zemanovcům loni. V ten samý rok přitom žádala prezidentskou kancelář v čele s Vratislavem Mynářem o podporu na kyrgyzském trhu. A hradní kancléř jí 8. září vyhověl a dobrozdání adresoval přímo svému protějšku v Kyrgyzstánu.

'Dovoluji si požádat o podporu formou přípisu,' psal Mynářovi majitel Liglassu o kyrgyzské zakázce

Číst článek

Vratislav Mynář SPO mezi lety 2010 a 2013 vedl, čestným předsedou strany je prezident Miloš Zeman. Kdy přesně firma dar věnovala, není jasné. Datace je na darovací smlouvě nečitelná.

Předseda strany a senátor Jan Veleba Aktuálně.cz řekl, že o ničem neví. „Nic o tom nevím, budu se muset s informacemi seznámit,“ uvedl.

Majitel firmy Smelík odmítl celou záležitost komentovat. Mynář zatím na dotazy serveru nereagoval.

Česká firma nakonec miliardovou zakázku zřejmě nezíská. Nesplnila totiž základní doložku smlouvy, tedy vyplacení z projektu původního ruského investora společnost RysHydro.

Kyrgyzský premiér Sapar Isakov tak ke konci září podle tamních médií oznámil, že smlouvu s českou firmou na stavbu vodních zdrojů v zemi vypoví. Majitel Liglass Trading CZ Michael Smelík však tvrdí, že ho tamní vláda oklamala, a proto peníze neposlal.

kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme