Firma Liglass Trading darovala 'zemanovcům' 200 tisíc, ve stejné době získala i dobrozdání od Mynáře

Společnost Liglass Trading CZ získala od hradního kancléře Vratislava Mynáře dobrozdání v ten samý rok, kdy darovala 200 tisíc korun Straně práv občanů. Mynář přitom v minulosti působil jako předseda této strany. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Dosud neznámá česká firma poté získala v Kyrgyzstánu lukrativní zakázku na stavbu vodních elektráren.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společnost Liglass Trading CZ získala od hradního kancléře Vratislava Mynáře dobrozdání v ten samý rok, kdy darovala 200 tisíc korun Straně práv občanů | Zdroj: koláž iRozhlas.cz

Společnost Liglass Trading CZ podnikatele Michaela Smelíka věnovala 200 tisíc korun zemanovcům loni. V ten samý rok přitom žádala prezidentskou kancelář v čele s Vratislavem Mynářem o podporu na kyrgyzském trhu. A hradní kancléř jí 8. září vyhověl a dobrozdání adresoval přímo svému protějšku v Kyrgyzstánu.

'Dovoluji si požádat o podporu formou přípisu,' psal Mynářovi majitel Liglassu o kyrgyzské zakázce

Číst článek

Vratislav Mynář SPO mezi lety 2010 a 2013 vedl, čestným předsedou strany je prezident Miloš Zeman. Kdy přesně firma dar věnovala, není jasné. Datace je na darovací smlouvě nečitelná.

Předseda strany a senátor Jan Veleba Aktuálně.cz řekl, že o ničem neví. „Nic o tom nevím, budu se muset s informacemi seznámit,“ uvedl.

Majitel firmy Smelík odmítl celou záležitost komentovat. Mynář zatím na dotazy serveru nereagoval.

Česká firma nakonec miliardovou zakázku zřejmě nezíská. Nesplnila totiž základní doložku smlouvy, tedy vyplacení z projektu původního ruského investora společnost RysHydro.

Kyrgyzský premiér Sapar Isakov tak ke konci září podle tamních médií oznámil, že smlouvu s českou firmou na stavbu vodních zdrojů v zemi vypoví. Majitel Liglass Trading CZ Michael Smelík však tvrdí, že ho tamní vláda oklamala, a proto peníze neposlal.

kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme