Firma skladuje u Aše nelegální odpad z Německa

V objektu bývalé textilní továrny nedaleko Aše je nelegální skládka odpadů. Zjistil to karlovarský Krajský úřad poté, co tam soukromá firma v rozporu s předpisy přivezla z Německa přibližně 100 tun lisovaného odpadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpadky v kamionu | Foto: Celní správa

Firma Top-Rapax přivezla do svého areálu odpad i přesto, že k tomu neměla potřebná povolení. Hejtmanství k řešení situace přizvalo policii a odborníky na ochranu životního prostředí.

"Požádali jsme celní úřad i policii při hraničním přechodu, aby hlídaly kamiony, aby k avizovanému dalšímu navážení do Karlovarského kraje a do této provozovny nemohlo dojít," uvedl ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek.

Firma skladující nelegální odpad je v konkurzu, o dalším vývoji situace proto kraj, policie a orgány životního prostředí budou jednat se správcem konkurzní podstaty. "Budeme ho nejenom informovat, ale budeme se i snažit s ním najít cestu, jak tyto odpady zlikvidovat," dodal Rokůsek.

Zdeněk Trnka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme