Fischer jmenoval svou náměstkyní Anderovou, která pro něj pracovala v prezidentské kampani

V nové vládě Jiřího Rusnoka se zatím nejvíce mluví o ministru financí Janu Fischerovi. Nejnověji v souvislosti se jmenováním Evy Anderové do funkce náměstkyně. Ta pro něj pracovala jako poradkyně při prezidentské kampani. Její jmenování ostře kritizuje bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hledá se prezident: Český rozhlas tráví den s Janem Fischerem. Na Filozofické fakultě v Olomouci | Foto: Filip Jandourek

Jmenování Evy Anderové na post náměstkyně ostře zkritizoval exministr financí Miroslav Kalousek. Anderová nahrazuje letitého náměstka pro mezinárodní vztahy a finanční politiku Tomáše Zídka. Informaci přinesl server iDnes.cz.

Právě ten se Anderové v minulosti zastával, když se s ní na ministerstvu chtěl rozloučit tehdejší ministr Kalousek, kvůli její angažovanosti v prezidentské kampani Jana Fischera.

Nový ministr financí v posledních dnech čelí otázkám na miliony, které se mu rychle podařilo sehnat na smazání dluhu za prezidentskou kampaň. Peníze mu sponzoři poslali ve chvíli, kdy se o něm začalo mluvit jako o ministru financí.

A Jan Fischer už má těchto otázek dost. A na miliony, které přišly i v tašce, nehodlá dál odpovídat. Vzkázal to serveru lidovky.cz, který mu poslal deset otázek, na které by měl odpovědět, pokud chce vyvrátit podezření, že mu donátoři zaplatili dluh proto, aby pro sebe získali nějakou výhodu.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme