Fischer zůstává favoritem prezidentské volby, stíhá ho Zeman

Průzkum agentury Factum Invenio potvrdil, že největší šance by v prezidentských volbách příští rok mohl mít bývalý premiér úřednické vlády Jan Fischer. Přiblížil se mu další bývalý ministerský předseda Miloš Zeman, když předstihl ekonoma Jana Švejnara.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentská standarta na Pražském hradě | Foto: Filip Jandourek

„Zaznamenali jsme trhák Miloše Zemana, který se snaží dohnat zatím poměrně v dálce ujíždějícího Jana Fischera. Ta vzdálenost se ale zmenšuje,“ popsal generální ředitel agentury Factum Invenio Jan Herzmann cyklistickou terminologií pohyby ve voličských preferencích.

Ekonom Jan Švejnar podle Herzmanna prováhal nejvhodnější okamžik pro potvrzení své kandidatury. „Zdá se, že to působí jako nejistota, veřejnost na takovou věc není zvědavá, jeho podporu to určitě neposílilo, myslí si Herzmann, podle nějž Fischer a Zeman sází na odlišnou strategii, co se týče načasování kampaně.

Přehrát

00:00 / 00:00

O preferencích prezidentských kandidátů mluvil v Ozvěnách dne ředitel agentury Factum Invenio Jan Herzmann

„Jan Fischer vyjel na trať poměrně brzy, ale nepůsobí kolem sebe příliš rozruchu, zatímco Miloš Zeman vyjel sice později, ale jeho spurt je hodně vidět. Všude po České republice jsou vidět billboardy, hodně se o něm hovoří, ačkoli dlouho tvrdil, že billboardy mít nebude. Je otázkou, jestli Zeman nepředběhl fázi horké volební kampaně,“ uvažuje Herzmann.

Počet prezidentských kandidátů se bude podle Herzmanna ještě měnit, ale ohlásit kandidaturu by měli zájemci nejpozději v září. „Někteří, o nichž se uvažuje, nakonec pravděpodobně kandidovat nebudou, například Tomio Okamura. Je nejvyšší čas, aby měl ještě někdo šanci do boje o prezidentské křeslo vstoupit, protože po začátku září už bude pozdě,“ radí zájemcům o prezidentský úřad Jan Herzmann z agentury Factum Invenio.

David Bernardy, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme