Fischerová: Lidé chtějí do věcí veřejných mluvit. To je základ dobré společnosti

Tvořiví lidé to neměli a nemají lehké a možná právě teď přišel čas na změnu. Takové motto si bere za své herečka na volné noze se zkušenostmi z politiky Taťána Fischerová v boji o Pražský hrad. Podle ní byli lidé hodně pasivní, čekali na to, co se řekne, a měli pocit deprese z toho, že o ničem nerozhodují. Až doposud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hledá se prezident: Český rozhlas tráví den s Taťánou Fischerovou | Foto: Filip Jandourek

„Tady se najednou vytváří síť aktivních lidí, kteří cítí, že chtějí mluvit do věcí veřejných a že něco můžou zmoct. Sami se rozhodli a sami do toho investují vlastní čas a tvořivost. To je opravdu základ dobré společnosti,“ řekla Taťána Fischerová ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Její kandidatura na prezidentský post je prý důsledkem takovéto aktivizace lidí. Z osobních důvodů podle svých slov žádnou velkou motivaci být prezidentkou nemá:

Přehrát

00:00 / 00:00

Záznam rozhovoru Taťány Fischerové s Martinem Veselovským ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

„Já to dělám prostě proto, že si myslím, že je důležité, aby do toho vešel také někdo jiný než někdo z oblasti stranické linie a velkých peněz. Na druhou stranu nikdo z nás neví, jak to dopadne.“

V boji o Pražský hrad se hodí každá koruna, ovšem někteří kandidáti žádné peníze neshánějí. Odmítají reklamy na bilboardech a sázejí zásadně na dobrovolníky. Včetně Fischerové. Podle ní jsou peníze potřeba jinde a lidé na to slyší.

„Já si myslím, že člověk se má pokoušet o maximální míru vnitřní svobody a nezávislosti,“ vysvětlila.

Hledá se prezident: Český rozhlas strávil den s Taťánou Fischerovou

Číst článek

Martin Veselovský, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme