Fischerova vláda podá demisi. Úřadovat bude dál

Vláda kabinetu Jana Fischera se chýlí ke konci. Dnes by měla podat demisi. Tento krok se dělá podle ústavy po té, co skončila ustavující schůze poslanecké sněmovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus a premiér Jan Fischer | Zdroj: ČTK

Ve Strakově akademii ale ministři úřednické vlády spolu s premiérem ještě pár týdnů zůstanou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Premiér Fischer se těší, až jeho mise skončí

„Je to další fáze povolebního epilogu. Tentokrát už úplně poslední demisní fáze. Brzy se ujme svého působení nová vláda. Ještě to ale není definitivní odchod. Vždy jako první prezident požádá premiéra vlády v demisi, aby vláda dovládla, což je signál, aby činila už jen naprosto nezbytná rozhodnutí. S nástupem nové vlády odejdeme,“ uvedl premiér Jan Fischer.

Jeho kabinet povládne do té doby, než nastoupí nová. O demisi se bude jednat na mimořádné schůzi vlády.

„To je velmi krátké zasedání s jediným bodem. Členové odhlasují usnesení o tom, že vláda podává demisi, kterou poté odvezu prezidentu republiky,“ dodal premiér. Na svůj odchod už se těší.

„Nijak nezastírám, že si potřebuji odpočinout. Myslím tím pasivně, poměrně dost dní nechci dělat vůbec nic, což si zatím nedovedu představit a moc se na to těším,“ řekl premiér Fischer.

Igor Maňour, Věra Pfeifferová, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme