Fišer dá Motolu do konce roku pár miliónů

Ministr zdravotnictví Bohumil Fišer slíbil prostřednictvím svého náměstka Michala Pohanky lékařům ve Fakultní nemocnici Motol, že do konce roku dostanou několik miliónů korun na nákup klimatizačního zařízení pro transplantační jednotku, která jako jediná v Česku transplantuje kostní dřeň u dětí. Do dvou let pak ve spolupráci s poslanci zajistí 85 miliónů na vybudování nové transplantační jednotky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finanční pomoc by měla eliminovat havarijní situaci, která v transplantační jednotce trvá už od roku 1995, minulé vedení nemocnice mělo ale jiné priority. Motol původně sháněl 100 miliónů korun, po dnešním jednání s Pohankou museli lékaři omezit nároky na 85 miliónů. Lékaři proto věří, že další prostředky získají z darů občanů, kteří mohou přispět na sbírky pořádané nadačním fondem Kapka naděje a občanským sdružením Život dětem.

Vedoucí lékař hematologického oddělení téže kliniky Jan Starý potvrdil, že pokud bude jednotka vybavena nezbytnou klimatizací, zajistí lékaři péči další dva roky, než bude vybudována nová jednotka. Provozní havárii podle něj sice vyloučit nelze, ale pro ten případ počítají lékaři s tím, že by přechodně děti byly na transplantační jednotce pro dospělé pražského Ústavu hematologie a krevní transfúze.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme