FOD se schází v Praze. Členové proberou nový systém pro financování Klokánků

Nové financování Klokánků dnes probere Fond ohrožených dětí (FOD). Organizace představí svým členům na shromáždění v Praze způsob rozdělování státních příspěvků. Nový systém nedávno zavedlo vedení FOD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zařízení pro děti v nouzi Klokánek v Hostivici | Foto: Fond ohrožených dětí

„Nový systém, který máme nastavený v jednotlivých Klokáncích, tedy že státní příspěvek jde přímo na účet daného Klokánku, jednotliví ředitelé velmi vítají a velmi kvitují,“ říká předseda FOD Jan Vaněk.

„Myslím, že je to jeden z kroků k transparentnějšímu hospodaření tak, aby bylo jasně vidět, kolik těch finančních prostředků eventuálně chybí,“ dodává.

Fond ohrožených dětí se dlouhodobě potýká s nedostatkem peněz. Změnit by to mohla novela zákona o sociálních službách, kterou připravuje ministerstvo práce a sociálních věcí.

Podle ní by od dubna příštího roku zařízení měla dostávat platbu za lůžko a ne za dítě. Kraje ale do té doby musí státu přesně říct, kolik krizových lůžek pro děti potřebují.

Fond dnes také projedná nové stanovy a zvolí si předsednictvo i kontrolní komisi.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme