Foldyna rezignoval na post šéfa ústecké ČSSD

Bouřlivý průběh mělo jednání severočeské krajské konference ČSSD v Mostě. Delegáti do programu prosadili hlasování o odvolání krajského předsedy Jaroslava Foldyny, a to i přesto, že mu mandát měl skončit až na podzim. Řada delegátů ho vinila z porážky v krajských volbách. Po debatách, ve kterých nechyběly hádky a urážky, Foldyna sám odstoupil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Foldyna | Foto: Libor Zavoral

Jednání krajské konference ČSSD na severu Čech probíhalo ve vypjaté atmosféře - Jaroslavu Foldynovi povolily nervy a vrhnul se na chomutovského delegáta Romana Housku. Přímému kontaktu musela zabránit až ochranka.

Ke složení mandátu Foldynu vyzval i premiér a úřadující šéf sociálních demokratů Stanislav Gross. Práci předsedy ústecké krajské organizace sice zhodnotil kladně, jeho osoba však podle Grosse v současné době severočeskou ČSSD názorově štěpí.

Zástupci děčínské ČSSD, která je Foldynovou domovskou organizací, na protest opustili sál a z jednání odešli. Následovali je i někteří delegáti litoměřické organizace.

Novým předsedou ústecké krajské organizace se večer stal náměstek teplického primátora Petr Benda. V tajných volbách získal dvě třetiny hlasů a porazil tak krajskou místopředsedkyni Kateřinu Hojdarovou.

Marika Táborská, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme