Foldyna rezignoval na post šéfa ústecké ČSSD

Bouřlivý průběh mělo jednání severočeské krajské konference ČSSD v Mostě. Delegáti do programu prosadili hlasování o odvolání krajského předsedy Jaroslava Foldyny, a to i přesto, že mu mandát měl skončit až na podzim. Řada delegátů ho vinila z porážky v krajských volbách. Po debatách, ve kterých nechyběly hádky a urážky, Foldyna sám odstoupil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Foldyna | Foto: Libor Zavoral

Jednání krajské konference ČSSD na severu Čech probíhalo ve vypjaté atmosféře - Jaroslavu Foldynovi povolily nervy a vrhnul se na chomutovského delegáta Romana Housku. Přímému kontaktu musela zabránit až ochranka.

Ke složení mandátu Foldynu vyzval i premiér a úřadující šéf sociálních demokratů Stanislav Gross. Práci předsedy ústecké krajské organizace sice zhodnotil kladně, jeho osoba však podle Grosse v současné době severočeskou ČSSD názorově štěpí.

Zástupci děčínské ČSSD, která je Foldynovou domovskou organizací, na protest opustili sál a z jednání odešli. Následovali je i někteří delegáti litoměřické organizace.

Novým předsedou ústecké krajské organizace se večer stal náměstek teplického primátora Petr Benda. V tajných volbách získal dvě třetiny hlasů a porazil tak krajskou místopředsedkyni Kateřinu Hojdarovou.

Marika Táborská, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme