Fond ohrožených dětí představí krizový plán na záchranu Klokánků

Fond ohrožených dětí boj o přežití Klokánků nevzdává. Dnes zveřejní podrobnější informace například o struktuře svých dluhů a představí vlastní krizový plán k záchraně. Přežít do konce roku by zařízením, která se starají o děti v tísni, mohla pomoci mimořádná dvacetimilionová dotace. Tu ale vláda podmiňuje vypracováním podrobného ekonomického plánu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova zařízení Fondu ohrožených dětí Klokánek v Brně-Líšni (ilustrační foto)

Budova zařízení Fondu ohrožených dětí Klokánek v Brně-Líšni (ilustrační foto) | Foto: Alena Podlucká

„Naše tety se rekrutují z nejvíce ohrožené skupiny na trhu práce, to znamená ženy nad padesát. S největší pravděpodobností by už nenašly další zaměstnání a skončily by jako nezaměstnané,“ vysvětluje Iva Prudičová z litoměřického Klokánku.

A jedním dechem dodává, že si po dvaceti letech práce pro Fond ohrožených dětí ani nechce představit, že by tu už nemohla pracovat. Hlavně kvůli dětem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fond ohrožených dětí boj o přežití Klokánků nevzdává. Tématu se věnovala Eva Rajlichová

Organizace, která Klokánky provozuje, dluží zhruba 120 milionů korun. Největší část této částky představují takzvané dlouhodobé závazky, například hypotéky. Ale fond také dluží na sociálním a zdravotním pojištění.

O přidělení dvacetimilionové mimořádné dotace jednala na konci července vláda. Žádá po fondu ohrožených dětí podrobný ekonomický plán.

„Tam se naprostá většina členů a členek vlády shodla na tom, že čísla, která tam byla předložena Fondem ohrožených dětí, nejsou v takové podobě, abychom z toho poznali, že je skutečně zaručeno, že ta dvacetimilionová dotace fondu opravdu pomůže a že fond díky tomu přežije,“ řekla už dříve ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD.

Ministři se dotací pro Fond ohrožených dětí budou znovu zabývat po vládních prázdninách, tedy v druhé půlce srpna.

Klokánky | Foto: Český rozhlas

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme