Forejta jsem se nechtěl zbavit, je můj přítel, tvrdí prezidentův poradce Nejedlý

Poradce prezidenta Martin Nejedlý byl v poslední době spojován s odchodem vedoucího hradního protokolu Jindřicha Forejta. On sám v rozhovoru pro server Hlídací pes odmítl, že by měl na jeho rezignaci podíl. Spekulace o intrikách kancléře Vratislava Mynáře a Nejedlého popřel i prezident Miloš Zeman. „Výměna Forejta se chystala několik měsíců,“ tvrdí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Nejedlý prý z pokuty nezaplatil nic. | Foto: Fotobanka Profimedia

O údajných neshodách některých pracovníků v čele s Mynářem a Nejedlým s šéfem protokolu média informovala dlouhodobě. V rozhovoru pro server Hlidacipes.org prezidentův poradce tyto informace popřel. Podle jeho slov se jedná o lež, zprávy o jejich soupeření označil za blábol, Forejt je prý jeho dobrým přítelem. Dodává však, že "to, co se stalo, muselo být řešeno".

Řeč je o kompromitujícím videu, jež se objevilo v posledních dnech a na němž šéf protokolu šňupe neznámý bílý prášek. Nejedlý tvrdí, že nemá vysvětlení, kdo a proč video pořídil.

„Když to zjistíte, tak mi to prosím sdělte. Je to moje noční můra, dokud jí nerozluštím, tak se tím budu trápit,“ nechal se slyšet.

Narušení Forejtova soukromí

Autoři videa podle něj narušili Forejtovo osobní soukromí.

„Jsou zde překračovány prahy domů a bytů, kde se toto vytváří a všichni bychom se nad tím měli zamyslet,“ tvrdí poradce.

Kam zamíří odcházející Forejt? Mohl by být asistentem, zní z ministerstva zahraničí

Číst článek

To, jestli mu vadí, že se v blízkosti prezidenta roky pohyboval muž, který mohl být bezpečnostním rizikem, odmítl komentovat. Forejtova totožnost na videu potvrdilo několik zdrojů, údajně je také v kontaktu s lidmi na hraně zákona.

„No comment. Tohle nechci posuzovat,“ odvětil Nejedlý.

K intrikám není důvod

Intriky odmítl i prezident Miloš Zeman, a to v rozhovoru pro Rádio Impuls. Ředitel hradního protokolu podle něj neovlivňuje politická rozhodnutí prezidenta, pouze organizuje jeho návštěvy či cesty. Poznamenal, že tak není důvod, aby proti Forejtovi Mynář s Nejedlým intrikovali, řekl pro rádio Impuls.

Ke kompromitujícímu videu, na něž média v posledních dnech upozornila a na němž je údajně Forejt zachycen, Zeman řekl, že ho neviděl a ani ho vidět nechce. Lidi, kteří ho natočili, označil za špínu, stejně jako ty, kteří ho koupili.

"Jestliže jsem tolerantní vůči soukromému životu svých spolupracovníků, tak to platí o každém včetně pana Forejta. Pokud tímto soukromým životem nepřekračuje zákon, tak mě do toho nic není," řekl Zeman.

Zeman: Chci splnit Forejtovi sen

Prezident uvedl, že se Forejt rozhodl rezignovat z osobních a zdravotních důvodů.

"Udělám všechno pro to, aby se naplnil jeho sen, to znamená, aby se stal velvyslancem ve Vatikánu," řekl prezident.

Forejt se vzdal místa šéfa hradního protokolu. Z osobních a zdravotních důvodů, tvrdí Ovčáček

Číst článek

Na otázku, proč byla tedy Forejtovi na konci minulého týdne zapečetěna kancelář, Zeman odpověděl, že má být dotaz směřován na Mynáře, protože on řídí prezidentskou kancelář.

"A pokud jde o to, že si Jindra potřebuje odpočinout, milý pane redaktore, já mám občas také pocit, že si potřebuji odpočinout," řekl Zeman. Dodal, že Forejt v minulosti podal rezignaci několikrát.

ČTK, Kateřina Golasovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme