Fórum 2000 počtvrté

Na Pražském Hradu začal už čtvrtý ročník konference Fórum 2000. Prezident Václav Havel ji zahájil výzvou k pokoře, jako jednomu z nástrojů odpovědnosti za svět a uctěním památky obětí nového kofliktu na Blízkém východě. Ne všichni, které na setkání myslitelů prezident Havel pozval, se ale mohli na Pražský hrad dostavit. Ruské úřady na poslední chvíli znemožnily cestu do Prahy novináři z rozhlasové stanice Radio Svoboda Andreji Babickému, který se dostal do nemilosti Kremlu kvůli svým reportážím z Čečenska.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Každoročně se Fórum 2000, kde vedle sebe zasednou vládci a disidenti, stává svědkem případů, kdy je pozvanému hostu bráněno vycestovat z jeho domovské země do České republiky. Seznam těchto případů letos rozšířila ruská vláda, která Babickému odňala pas. Havel o tom informoval v úvodním projevu. Otevřel tak debaty dnešního dne, které se soustředí na roli a úskalí vzdělání a vzdělanosti v globalizovaném světě.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme