V Praze před utkáním Česka s Anglií řádili fotbaloví fanoušci. Policie musela přes 30 z nich zadržet

Policisté v pátek večer v centru Prahy zadrželi při zásahu ve dvou restauracích třicítku fotbalových výtržníků, zhruba polovina z nich byli cizinci. Na twitteru to uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Zásah se odehrál před zápasem české reprezentace na stadionu v Edenu proti Anglii.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v pátek večer v centru Prahy zadrželi při zásahu ve dvou restauracích třicítku fotbalových výtržníků, zhruba polovina z nich byli cizinci | Foto: Bernadett Szabo | Zdroj: Reuters

„Policisté zakročují v centru Prahy ve dvou restauracích proti fotbalovým výtržníkům. Několik osob bylo zajištěno,“ uvedl nejdřív Daněk.

Z fotografie, kterou své sdělení doprovodil, vyplývá, že policie zasahovala v Týnském dvoře. „Policisté omezili na osobní svobodě celkem 31 osob, z toho 14 cizinců. Zákroky se neobešly bez použití donucovacích prostředků,“ doplnil mluvčí později.

Policisté zakročují v centru Prahy ve dvou restauracích proti fotbalovým výtržníkům. Několik osob bylo zajištěno.

19:26 – 11. 10. 2019

20 128

Na bezpečnost utkání kvalifikace mistrovství Evropy, které začalo ve 20.45, dohlížejí podle dřívějšího Daňkova oznámení stovky příslušníků pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké služby, policisté z antikonfliktního týmu a také pražští strážníci. Pomáhá jim 11 kolegů z Anglie. Policie byla připravena mimo jiné právě na řešení případných konfliktů v centru.

Hlavně v Anglii panovaly obavy z možných násilností radikálních fanoušků Albionu v Praze. Britská policie dokonce neúspěšně žádala evropskou fotbalovou asociaci UEFA o odložení kvalifikačního zápasu v Edenu na jiný den než pátek večer, kdy podle dosavadních zkušeností dělají chuligáni největší problémy. Například loni při přípravě proti Nizozemsku zadržela v Amsterodamu policie víc než 100 anglických rowdies.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme