Stovky fanoušků Slavie došly na Letnou, policie nemusela zasahovat

Dvě až tři stovky fanoušků fotbalové Slavie před ligovým derby svého mužstva se Spartou pochodovaly Prahou z Václavského náměstí až před stadion na Letné. Průvod sledovali policisté, nemuseli ale řešit žádné incidenty. Před sparťanský stadion dorazili fanoušci Slavie před třetí hodinou odpoledne

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pochod fanoušků Slavie začal na Václavském náměstí | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Fanoušci oblečení podle dohody v černém se začali na náměstí u sochy Sv. Václava shromažďovat kolem 13:00 za početné policejní asistence. Na místě bylo deset policejních vozů a desítky policistů v uniformách i členové antikonfliktního týmu. Policisté upozorňovali fotbalové příznivce, že nesmějí mít zahalené tváře ani používat pyrotechniku.

ONLINE: Sparta - Slavia

Číst článek

Příznivci Slavie vyrazili zhruba v půl druhé z horní části Václavského náměstí k náměstí Republiky přes Štefánikův most a tunelem na Letnou. Policisté pro ně dočasně zastavili dopravu, což nezpůsobilo větší problémy.

Před vstupem do Letenského tunelu policie důrazně upozorňovala účastníky pochodu, že při použití pyrotechniky ihned zakročí. Nakonec k tomu přistoupit nemusela. Nahoře na Letné čekali policisté na koních. Žádné incidenty se neodehrály ani tam, až na ojedinělé slovní přestřelky s fanoušky Sparty. Oba tábory ale ihned oddělili policejní těžkooděnci.

Pražské derby je největším tahákem 14. ligového kola. Pokud Slavia alespoň remizuje, vrátí se do čela tabulky před Plzeň, v případě vítězství pak navýší náskok před Spartou na propastných deset bodů.

Zápas na Letné začne v pět hodin odpoledne. Radiožurnál ho odvysílá v přímém přenosu, server iROZHLAS.cz nabídne v textovém onlinu. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme