Soud zastavil trestní stíhání bývalého fotbalisty Tomáše Řepky kvůli neplacení výživného

Soud nepotrestá fotbalistu Tomáše Řepku za dlouhodobé neplacení výživného na syna z prvního manželství. Podle databáze soudních rozhodnutí bylo trestní stíhání zastaveno. Řepka bývalé ženě dlužil téměř milion korun. Někdejší fotbalový reprezentant už dříve dostal v jiných kauzách 30 měsíců vězení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý fotbalista Tomáš Řepka | Foto: Mária Rušinová/CNC | Zdroj: Profimedia

Za přečin zanedbání povinné výživy hrozil Řepkovi až jeden rok vězení. Hlavní líčení mělo pokračovat ve čtvrtek 16. května.

Tomáš Řepka bude ve vězení déle, středočeský soud mu přidal půl roku kvůli alkoholu za volantem

Číst článek

Soudkyně Alice Havlíková z Obvodního soudu pro Prahu 6 však jednání zrušila, informoval server iDNES. Z veřejné justiční databáze poté vyplývá, že od 9. května je Řepkovo stíhání v této věci zastaveno.

Učinit tak smí podle trestního řádu soud či státní zastupitelství, a to například „je-li trest, k němuž může trestní stíhání vést, zcela bez významu vedle trestu, který pro jiný čin byl obviněnému již uložen“.

Roli mohla sehrát i skutečnost, že Řepka dlužné výživné zcela nebo aspoň zčásti uhradil, píše server. Detaily kolem zastavení trestního stíhání budou podle webu pravděpodobně známy poté, co soud Řepkovi čerstvé vydané rozhodnutí doručí.

Bývalý fotbalista neplatí ani na syna z druhého manželství, za rok dluží 175 tisíc korun. Také v tomto případě je obviněn ze zanedbání povinné výživy. Případ řeší brněnský městský soud. Hlavní líčení má pokračovat v úterý 14. května.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme