Fotbalová asociace může i přes obvinění čerpat dotace z ministerstva školství

Fotbalová asociace dostane dotace i přes trvající obvinění. Po zasedání Národní rady pro sport to uvedla ministryně školství Kateřina Valachová z ČSSD. Dotační program byl pozastavený kvůli podezření ze zneužívání peněz. Ministerstvo proto vypsalo novou výzvu, pokračuje šéfka resortu Valachová:

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Valachová

Kateřina Valachová | Foto: Filip Jandourek

Nová výzva je podle šéfky resortu školství konkrétnější a obsahuje všechny podrobné podmínky.

„Fotbalová asociace České republiky se může přihlásit o dotace do nové výzvy, kterou pro sportovní svazy vyhlásíme 30. května. Fotbalová asociace České republiky bude posouzena v rámci těchto dotací stejně jako ostatní žadatelé," uvedla Valachová. 

Původně ministerstvo plánovalo uvolnit jen 50 procent do doby, dokud nebudou všechny žádosti znovu přezkoumané.

Ministerstvo zrušilo dotační program pro investice kvůli policejnímu vyšetřování. Bývalá náměstkyně ministryně Simona Kratochvílová a šéf Fotbalové asociace Miroslav Pelta se podle detektivů domlouvali na tom, které projekty peníze dostanou.

Oba jsou ve vazbě. Kromě nich čelí obvinění taky přímo Fotbalová asociace a bývalý šéf odboru sportu ministerstva Zdeněk Bříza.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme