Fotbalovému svazu se nelíbí novela zákona o podpoře sportu

Změny bezpečnostních opatření na fotbalových stadionech řešil sněmovní bezpečnostní výbor. Ve hře jsou dva návrhy na změnu zákona o podpoře sportu, z nichž jeden už podpořila vláda. Jeho předkladatel, poslanec Vladimír Šoltys z ODS, Radiožurnálu řekl, že novela by měla pomoci řešit právní nejasnosti majitelů a provozovatelů stadionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbal - ČMFS | Foto: fotbal.cz

"Rozlišuje se pojem majitel a provozovatel. Oni sami už musí mezi sebou upravit nájemní vztahy. Bezpečnostní problematiku do toho nájemního vztahu musí samozřejmě taky zařadit," dodává Šoltys. I přesto, že novela prošla vládou, není vůbec jasné, jestli se dostane do jednání sněmovny ještě do předčasných voleb.

Českomoravský fotbalový svaz je navíc ostře proti jakékoliv změně. Podle předsedy disciplinární komise svazu Alexandera Károlyiho je špatný už samotný zákon o podpoře sportu, který zavedl bezpečnostní změny na stadionech a platí od začátku tohoto roku.

"Zákon o podpoře sportu ve svém prvním paragrafu říká, že sport je věcí veřejnou. V paragrafu sedm ale přenáší odpovědnost, kterou má stát a v tomto případě Policie ČR, na kluby, vlastníky nebo provozovatele stadionu. To podle mého názoru nelze."

Novela zákona přináší ale i další novinky, například rozlišuje výkonnostní fotbal od profesionálního.

Přečtěte si také:
Schůze poslanců o násilí na stadionech nakonec nebyla
ČSSD chce, aby se na fotbalové stadiony vrátila policie

Květa Moravcová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme