Fotbalový boss Starka je ve vazbě

Soud poslal do vazební věznice šéfa fotbalového klubu Marila Příbram Jaroslava Starku. Stejně jako u viceprezidenta Marily Vlastimila Spěváka existují podle soudu i u Starky všechny tři vazební důvody - nebezpečí útěku, ovlivňování svědků i pokračování v trestné činnosti. Policie ve středu obvinila Starku a šest dalších mužů z trestných činů zbavení osobní svobody a loupeže. Skupina byla zatčena v úterý v souvislosti s únosem a smrtí otce uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Starka (vlevo) a Vlastimil Spěvák (vpravo) na pohřbu Františka Mrázka | Zdroj: ČTK

Soud uvalil vazbu celkem na šest mužů ze sedmičlenné skupiny zatčené v souvislosti s únosem a smrtí otce uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Ve vazební věznici tak skončili šéf fotbalového klubu Marila Příbram Jaroslav Starka, viceprezident Marily Vlastimil Spěvák, Jan Vicián, Miroslav Rus, Vladimír Milý a Martin Ondo. Poslední muž Jan Andres byl propuštěn.

U pěti mužů jsou důvodem vazby obavy, že by mohli utéci, ovlivňovat svědky nebo pokračovat v trestné činnosti. U Milého platí jen první dva vazební důvody. Ondo je ve vazbě zase kvůli posledním dvěma. Podle televize Nova policie Starku převezla do věznice v Ostravě, Rus je v brněnské věznici. Kam byli umístěni ostatní obvinění zatím není známo.

Ministr vnitra Ivan Langer policisty za zásah pochválil. Jak ale řekl v pořadu 20 minut Martina Veselovského, nesouhlasí s tím, aby příští podobná zatýkání byla prezentována na televizních obrazovkách jako určitý typ reality show. "Nechci a nebudu dělat a v žádném případě nepřipustím, aby se z policejní práce stalo něco jako reality show, tedy takovéto záběry v přímém přenosu. Je potřeba najít velmi pečlivě vyvážený kompromis tak, aby média a veřejnost měly dostatek informací o práci policie," vyjádřil se Langer.

Významný podnikatel Lambert Krejčíř zmizel na podzim roku 2002. Přestože po něm detektivové intenzivně pátrali, dosud nenalezli ani jeho mrtvé tělo. Podle policie skupina podnikatele unesla, odcizila mu větší množství peněz v hotovosti a nutila ho uhradit dluhy jeho syna. Při únosu podle policie Krejčíř za dosud přesně nezjištěných okolností zemřel a jeho tělo je ukryto na neznámém místě.

Starka je v Příbrami, kde mu patří mimo jiné fotbalový klub, považován za velmi kontroverzní osobu. Jeho firma Avestar vlastní nebo má v nájmu řadu restaurací a barů ve městě a okolí. A mimo jiné i příbramský kulturní dům. A právě o dluhy na nájemném v kulturním domě se vede spor už čtyři roky.

Milan Kopp, Zdeněk Hejkrlík, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme