Fotbalový klub Baník Ostrava čelí insolvenčnímu řízení

Fotbalový Baník Ostrava má finanční potíže. Věřitelům dluží několikamilionové částky a krajský soud proti němu už zahájil insolvenční řízení na návrh brněnské firmy Sporttime, která dodává klubu dresy, kopačky a míče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový stadion Bazaly | Foto: stadiony.net

Balvan dluhů pomalu začíná pomalu dopadat na fotbalový Baník Ostrava. Společnost Sporttime, výhradní zástupce firmy Kappa, dnes podala insolvenční návrh na účastníka Gambrinus ligy kvůli pohledávce přesahující tři miliony korun.

Podání návrhu potvrdil Českému rozhlasu i právník zastupující brněnskou firmu Libor Valenta. "Hlavním důvodem podání insolvenčního návrhu byly dlouhodobě špatná platební morálka ze strany Baníku Ostrava vůči mému klientovi. Dlouho se nic nedělo, a proto se nakonec můj klient rozhodl mimo jiné k tomuto kroku," řekl Valenta.

Baník dluh přiznává, ale jen ve zhruba dvoumilionové výši. Navíc je podle slezského klubu spolupráce s brněnskou firmou delší dobu problematická. I proto se podle mluvčího Baníku Igora Bruzla mohou některé nesrovnalosti datovat až k roku 2007. "Se spoustou faktur jsme opakovaně nesouhlasili nebo je uváděli na pravou míru, a proto je i důsledkem toho, že některé mohou být evidovány v této délce," uvedl Bruzla. Důrazně se přitom ohradil proti nařčení, že by klubu hrozil bankrot.

Mluvčí ostravského krajského soudu Barbara Plchotová upřesnila, že se teď bude zkoumat, jestli je Baník schopný splácet své závazky. "V tuto chvíli se návrh zašle dlužníkovi k tomu, aby se vyjádřil, bude nařízeno jednání a bude zkoumáno, zda je, či není v úpadku. To znamená, zda je, či není v platební neschopnosti. Pokud se zjistí, že v platební neschopnosti je a tudíž je v úpadku, tak se o tomto rozhodne a bude se rozhodovat také o tom, jakým způsobem se úpadek bude řešit," vysvětlila Plchotová.

Devátý celek uplynulé prvoligové sezony byl celé jaro terčem mediálních spekulací, že hráčům dluží mzdy. Podle vyjádření představitelů Baníku však některým fotbalistům scházejí pouze podpisové bonusy v souhrnné částce kolem šesti milionů korun. Základní platy a prémie mužstvo pobírá v plné výši. V dubnové zprávě o hospodaření Ostrava přiznala celkové nesplacené závazky blížící se 12 milionům korun.

Andrea Čánová, Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme