Nenávistný komentář k fotce prvňáků napsala z baru. Přečtěte si, proč soud potrestal ženu z Tachova

Nenávistný komentář na facebooku k fotce teplických prvňáků poslala šestadvacetiletá žena z Tachova z baru. Soud ji za podněcování k nenávisti potrestal podmínkou a pokutou. Server iROZHLAS.cz zveřejňuje celé znění trestního příkazu. Rozhodnutí je pravomocné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotka žáků první třídy na Základní škole Plynárenská v Teplicích, která vyvolala řadu nenávistných reakcí na sociálních sítích. | Foto: Zdeněk Traxler | Zdroj: Deník

„V baru na veřejně přístupné sociální síti Facebook (...) k fotografii žáků 1. třídy Základní školy Plynárenská v teplicích Proseticích (...) za předcházející komentáře jiných uživatelů vyjadřující negativní hodnocení vyššího počtu dětí jevících se různého etnického původu a rasy přidala komentář spočívající v napsání slova ‚Rovnou‘ a připojení symbolu střelné ruční zbraně - revolveru,“ stojí ve stručném odůvodnění trestního příkazu.

Podmínka a pokuta 20 tisíc. Soud potrestal ženu za nenávistný komentář k fotce teplických prvňáčků

Číst článek

Okresní soud v Tachově jím potrestal šestadvacetiletou ženu podmínkou na rok a půl a také pokutou ve výši 20 tisíc korun.

Dospěl totiž k závěru, že „veřejně podněcovala k nenávisti k některému národu, rase a etnické skupině a čin spáchala veřejně přístupnou počítačovou síti“.

Odsouzená žena či žalobce mohl výši trestu odmítnout a soud by musel nařídit hlavní líčení. Žena ale trest přijala, rozhodnutí je tak pravomocné (více si můžete přečíst ZDE).

Server iROZHLAS.cz celý trestní příkaz zveřejňuje v galerii dokumentů:

hm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme