Nenávistný komentář k fotce prvňáků napsala z baru. Přečtěte si, proč soud potrestal ženu z Tachova

Nenávistný komentář na facebooku k fotce teplických prvňáků poslala šestadvacetiletá žena z Tachova z baru. Soud ji za podněcování k nenávisti potrestal podmínkou a pokutou. Server iROZHLAS.cz zveřejňuje celé znění trestního příkazu. Rozhodnutí je pravomocné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotka žáků první třídy na Základní škole Plynárenská v Teplicích, která vyvolala řadu nenávistných reakcí na sociálních sítích

Fotka žáků první třídy na Základní škole Plynárenská v Teplicích, která vyvolala řadu nenávistných reakcí na sociálních sítích | Foto: Zdeněk Traxler | Zdroj: Deník

„V baru na veřejně přístupné sociální síti Facebook (...) k fotografii žáků 1. třídy Základní školy Plynárenská v teplicích Proseticích (...) za předcházející komentáře jiných uživatelů vyjadřující negativní hodnocení vyššího počtu dětí jevících se různého etnického původu a rasy přidala komentář spočívající v napsání slova ‚Rovnou‘ a připojení symbolu střelné ruční zbraně - revolveru,“ stojí ve stručném odůvodnění trestního příkazu.

Podmínka a pokuta 20 tisíc. Soud potrestal ženu za nenávistný komentář k fotce teplických prvňáčků

Číst článek

Okresní soud v Tachově jím potrestal šestadvacetiletou ženu podmínkou na rok a půl a také pokutou ve výši 20 tisíc korun.

Dospěl totiž k závěru, že „veřejně podněcovala k nenávisti k některému národu, rase a etnické skupině a čin spáchala veřejně přístupnou počítačovou síti“.

Odsouzená žena či žalobce mohl výši trestu odmítnout a soud by musel nařídit hlavní líčení. Žena ale trest přijala, rozhodnutí je tak pravomocné (více si můžete přečíst ZDE).

Server iROZHLAS.cz celý trestní příkaz zveřejňuje v galerii dokumentů:

hm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme