FOTO: Letos ne U Seřadiště, ale u hradu Houska. Řidiči vybrali nejhorší výmol v Česku

Nejhorší "díra na silnici" je letos v Libereckém kraji. Rozhodli o tom řidiči v projektu Výmoly.cz. Jeho partnerem je i Zelená vlna Radiožurnálu. Přes mobilní aplikaci a webové stránky v tomto roce hlasovalo celkem 107 tisíc motoristů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice druhé třídy číslo 259 na Českolipsku | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

Posledním dvěma ročníkům ankety dominovala pražská ulice U Seřadiště. V letošním roce ji podle autora projektu Petra Čaníka vystřídala silnice na Českolipsku.

„Letos si tuto anticenu odnáší silnice č. 259, kousíček od hradu Houska. Takže ta získává anticenu Nejhorší díra v České republice.“

Druhá skončila Těšínská ulice v Opavě a pomyslný bronz patří jinému úseku na silnici 259 na Českolipsku.

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta za hnutí Starostové a nezávislí o špatném stavu této silnice ví. Její opravu plánují do dvou let.

„Nemá cenu měnit jenom ten povrch, ale je potřeba ty silnice opravit včetně propustků, příkopů, většinou i podloží, které na těch vedlejších silnicích nikdy v minulosti nebylo položené. Takže projektujeme a bude to v nějakém plánu v příštích dvou letech na opravu,“ říká liberecký hejtman.

Data o výmolech putují přímo ke správcům silnic. Díky přístupu některých z nich je už opravena téměř polovina všech děr, které motoristé za šest let fungování projektu nahlásili.

„Letos motoristé upozornili na více než tisícovku nových silničních úseků, které budou potřebovat opravu. Více než třetina z nich se už opravy dočkala,“ uvedl Jiří Cívka z pojišťovny Generali, pod níž celý projekt spadá. Nejvíce nahlášených výmolů bylo v letošním roce v Praze.

Výmoly / výtluky | Foto: Český rozhlas

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme