František Chvalovský je opět ve vazbě

Předsedu Českomoravského fotbalového svazu a podnikatele Františka Chvalovského vzal Městský soud v Praze do vazby. Chvalovský čelí dvěma obviněním ze stamiliónových úvěrových podvodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počátkem tohoto měsíce obvodní soud rozhodl o jeho propuštění z vazby na kauci. Státní zástupce se ale odvolal k Městskému soudu a na základě jeho rozhodnutí Chvalovského policie znovu zatkla. Obhájce Karel Brückler uvedl, že jeho klientovi už bylo také sděleno druhé obvinění.

Podle Brücklera příslušníci kriminální policie Chvalovského zatkli krátce před polednem v jeho bytě a ihned odvedli do vězení.

Mluvčí Městského soudu Luboš Vlasák uvedl, že Chvalovský byl opětovně vzat do vazby proto, aby nemohl ovlivňovat svědky a mařit tak vyšetřování. Městský soud se podle něj neztotožnil s názorem obvodního soudu, že jediným důvodem vazby je nebezpečí útěku.

Pravomoci předsedy Českomoravského fotbalového svazu převzal po zatčení Františka Chvalovského podle dřívějšího rozhodnutí výkonného výboru třetí místopředseda svazu Jan Obst.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme