Franz při sčítání výsledků komponoval hudbu. Jeho příznivci si proto namalovali náhradu

Vladimír Franz sice do druhého kola prezidentské volby nepostoupil, páté místo ale považuje za úspěch. Samotná kandidatura třiapadesátiletého umělce vzbudila pozornost nejen v Česku, ale i v zahraničí. Zájem poutal hlavně jeho neobvyklý zjev - tetování po celém obličeji a těle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát na prezidenta Vladimír Franz

Kandidát na prezidenta Vladimír Franz | Zdroj: ČTK

„Tenhle obličej dělám podruhé v životě. Když jsme to zkoušela poprvé na sobě, tak mi to zabralo asi dvě hodinky. Proti zrcadlu, podle Vladimírovy fotografie,“ říká dívka v tyrkysovém tričku, která si krátila čas při čekání na výsledky voleb tím, že Franzovo tetování malovala na další obličeje.

„Už tady nahoře trošku improvizuji, protože bohužel tady mám vybledlý plakát a živá předloha ještě nepřišla,“ směje se dívka. Sám prezidentský kandidát do štábu dorazil, až když už byla sečtena polovina okrsků. Celý den věnoval tvůrčí činnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve volebním štábu Vladimíra Franze natáčel Martin Drtina

„Komponuji jednu hudbu k inscenaci, která bude mít za tři neděle premiéru v Ostravě. Takže je to nejvyšší čas. Během volební kampaně jsem často vyjel z domova v osm ráno a přijel ve dvanáct v noci, pak už asi není moc energie nazbyt,“ podotýká Franz.

Kopii svého tetování na cizím obličeji ocenil. „To je povedené, to je dobré, to je pěkné,“ směje se hlasitě Franz. Pomalovaný mladík bude mít obličej podobný kandidátovi na Hrad jen několik hodin.

„Nepočítám, že bych si to nechal třeba týden nebo tak. To by hlavně ani nevydrželo,“ vysvětluje. Má totiž strach i o to, aby si nezašpinil povlečení. „A taky mě s tím možná zbijí v metru,“ uzavírá se smíchem.

Martin Drtina, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme