Franz vyjádřil spokojenost s výsledky prvního kola přímé volby: Důležitá je cesta, nikoli mety

Prezidentský kandidát Vladimír Franz sleduje se členy iniciativy výsledky prvního kola voleb v klubu Roxy v Praze 1. S výsledky prvního kola přímé volby prezidenta republiky je spokojený, i když mu nezajistily postup do druhého kola. Ukazují prý na stav společnosti, která něco chce. „Je ale důležité ne něco chtít, ale zatím jít,“ podotkl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát Vladimír Franz odevzdal svůj hlas v první přímé prezidentské volbě | Zdroj: ČTK

Přední český hudební skladatel a malíř Vladimír Franz získal po sečtení téměř všech hlasů v prvním kole historicky první přímé volby prezidenta České republiky necelou sedmiprocentní podporu voličů.

„Já jsem od začátku říkal, že je strašně důležitá ta cesta, nikoli nějaké mety. Tady je strašně důležité, že vznikl étos a že si společnost může jít naproti. Že když se chce, tak to jde. A jde to bez pobídek politických sekretariátů, stran, zájmových skupin a milionů za to utracených,“ komentoval Franz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hudební skladatel a malíř Vladimír Franz v reakci na výsledky historicky první přímé volby prezidenta ČR

„Tady se stále proklamovaly a slibovaly změny, ale ono to často trochu vypadá, že všichni chtějí změny, ale pokud možno tak, aby to bylo stále při starém.“

Franz zatím neřekl, koho by ve druhém kole podpořil. Poznamenal, že on sám byl autentickým občanským kandidátem, v přímé prezidentské volbě ale uspěli zejména kandidáti politických stran. „Máme na to 14 dní,“ dodal.

ČRo, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme