Fričová půjde do konkursu na ředitele ČT

Kateřina Fričová, donedávna ředitelka televize Prima, se „s největší pravděpodobností“ zúčastní konkursu na nového ředitele veřejnoprávní České televize. Fričová to potvrdila s tím, že hodlá zítra předat televizní radě podklady potřebné k tomu, aby mohla výběrové řízení absolvovat. Podle internetového deníku Svět namodro se o funkci bude ucházet i Petr Sládeček, který za sebou má zkušenosti z TV Nova; o funkci už bojoval s odvolaným ředitelem Dušanem Chmelíčkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzávěrka přihlášek do konkursu na ředitele ČT je zítra. O Fričové se jako o nejvážnější kandidátce na funkci ředitele ČT po Dušanu Chmelíčkovi dosud pouze spekulovalo, s ČT má totiž zkušenost: Jako produkční v ní pracovala 13 let. V roce 1993 přešla do vznikající Novy a pak vyhrála konkurs na ředitelku TV Prima. Z ní odešla v říjnu po třech letech.

Rada ČT Chmelíčka odvolala minulý týden, přibližně 11 měsíců po nástupu do funkce. Chmelíček výtky radních odmítá. Krok rady vyvolal bouři nesouhlasu mezi zástupci různých sdružení televizních a filmových pracovníků.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme