‚Po pěti hodinách jsem se teprve zvedl a mohl chodit.‘ Pacient z Frýdlantu popsal příznaky otravy

Devět lidí ve čtvrtek skončilo v liberecké nemocnici s otravou krve. Osm z nich museli ve vážném stavu hospitalizovat a nasadit jim silná antibiotika. Všichni pacienti před několika dny prodělali operaci v nedaleké soukromé nemocnici ve Frýdlantu. Českému rozhlasu Liberec popsal své obtíže jeden z postižených Karel Šípek.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Frýdlant, kde devět pacientů skončilo po operaci s otravou krve | Zdroj: Nemocnice Frýdlant web

„Měl jsem nějakých 15 minut zimnici, musel jsem dostávat kapačky a injekce. Tlak se mi snížil na hodně slabých 50/80, takže zase další kapačka na tlak," řekl Karel Šípek Českému rozhlasu.

Nemocnice v Liberci přijala po operaci ve Frýdlantu devět pacientů s otravou krve

Číst článek

Po chvíli se zdálo, že problémy ustupují, ale bylo to jen na chvíli. „Pak jsem vstal, vrátilo se to a bylo to ještě horší. Tak nějak po pěti hodinách jsem se teprve mohl zvednout a chodit.“

Krajská nemocnice v Liberci přijala ve středu a ve čtvrtek devět pacientů s otravou krve, kteří v předchozích dnech podstoupili operace v soukromé nemocnici ve Frýdlantu. Pravděpodobnou příčinou otravy je podle ministerstva zdravotnictví kontaminace či závadné složení anestetika.

Frýdlantská nemocnice, které hrozí postih, podala trestné oznámení na neznámého pachatele za poškození zdraví pacientů.

Martin Jemelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme