Stav většiny pacientů z frýdlantské nemocnice se zlepšuje, příčina otravy stále není známa

Sedm z devíti pacientů, kteří minulý týden podstoupili operační zákroky v soukromé nemocnici ve Frýdlantu, zůstává na jednotkách ARO a JIP v krajské nemocnici v Liberci. U dvou nastaly komplikace. Příčina otravy není známa, řekl v pondělí primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) v Liberci Dušan Morman.

Liberec (Aktualizováno: 11:56 3. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Frýdlant, kde devět pacientů skončilo po operaci s otravou krve | Zdroj: Nemocnice Frýdlant web

„Zatím jsou všechny výsledky, které by měly odhalit původce, negativní,“ uvedl Morman. 

Mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci uvedla, že příčinou otravy krve nebyly inhalační anestetikum ani chemické přípravky, které se používají k dezinfekci operovaného místa.

Upozornila, že jde pouze o první výsledky četných odběrů, které se v nemocnici provedly. Kdy budou další, nedokázala v pondělí odhadnout.

Komplikace u dvou pacientů

Podle Mormana se stav u většiny pacientů zlepšuje. „Akorát stav u dvou se trochu zkomplikoval přes dechovou nedostatečnost,“ dodal.

‚Jsem z toho celkem venku, necítím se ohrožen.‘ Stav pacientů s otravou krve se mírně zlepšil

Číst článek

Dva lidé jsou v Liberci pobývají na oddělení ARO a dalších pět na jednotkách intenzivní péče (JIP). Jeden pacient byl už minulý týden umístěn na standardní pokoj v Liberci a další pacientka byla hospitalizována na JIP v Jablonci.

„Její stav se zlepšil natolik, že mohla být přeložena do nemocnice ve své spádové oblasti,“ řekla mluvčí městské nemocnice v Jablonci Petra Hybnerová.

Podle Mormana je možné, že zkraje tohoto týdne budou někteří další pacienti v Liberci přeloženi na standardní pokoje.

Příznaky otravy mělo devět z 16 pacientů, mužů a žen různého věku, kteří v minulém týdnu od pondělí do středy podstoupili operaci v soukromé nemocnici ve Frýdlantu.

Šlo o různé operace – kolene, žlučníku či gynekologické. Operace dělaly různé týmy chirurgického a gynekologického oddělení, různí anesteziologové i různé sestry.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme