Frýdlantu v Čechách pomůže Frýdlant nad Ostravicí

Frýdlant nad Ostravicí pomůže Frýdlantu v Čechách. Do města zasaženého ničivou povodní dnes ráno vyrážejí dobrovolní hasiči se zásilkou desinfekčních a čisticích prostředků, a také nezbytného nářadí. Do povodněmi postižených Čech míří pomoc i z dalších míst Moravskoslezského kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy na severu Čech       | Foto: vlada.cz

Radnice Frýdlantu nad Ostravicí chce svým severočeským partnerům oplatit pomoc z roku 1997, kdy řádila velká voda na severu Moravy, říká místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí Bohumil Dolanský. Chce proto poslat do Čech i peníze.

„Bylo navrženo, aby dalších 300.000 korun bylo uvolněno z městského rozpočtu. To samozřejmě bude muset projít zastupitelstvem města. Uvažovali jsme o tom, že bychom lidi informovali o možnosti věnovat na účet našeho města nějaké finanční prostředky, budou-li chtít,“ upřesnil Dolanský.

Do povodněmi postižených severních Čech dnes z Havířova míří čtveřice městských strážníků. S lopatami a krumpáči budou pomáhat s odstraňováním škod. Uniformy vyměnili za montérky a ještě před polednem by měli dorazit do Heřmanic u Liberce.

Heřmanice si nevybrali náhodou. Bývalý havířovský strážník se nyní usídlil právě na severu Čech a jako první na nabídku pomoci reagoval.

Pomoc připravují také v Novém Jičíně

Novojičínští radní ve čtvrtek projednají finanční a materiální pomoc pro zaplavené oblasti na severu Čech. Velká voda také těžce postihlo partnerské město Nového Jičína v Německu - Görlitz. Výši finanční částky zatím není známá, rada města může rozhodnout o částce do 50.000 korun, zastupitelstvo pak mnohem vyšší.

„Troufnu si říct, že ta pomoc bude v řádu stovek tisíc korun. Zároveň chceme řešit i humanitární pomoc našemu partnerskému městu Görlitz, které bylo těžce zasaženo rozvodněnou Nisou,“ potvrzuje starosta Nového Jičína Ivan Týle.

Andrea Čánová, F. Tichý, Michal Schoffer, Petr Havránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme