Fuksa s Klausem probrali dotace pro zemědělce

Dalším z ministrů, kteří se vypravili za prezidentem Václavem Klausem na pravidelnou schůzku byl šéf zemědělství Ivan Fuksa. Mluvili hlavně o dotacích do zemědělství, a to jak na úrovni státu, tak celé Evropské unie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zemědělství Ivan Fuksa

Ministr zemědělství Ivan Fuksa | Foto: Tomáš Adamec

Podle Fuksy jeho ministerstvo o penězích pro naše agrárníky po roce 2013 intenzivně jedná. Prezident Klaus se podle něj zajímal hlavně o objem peněz, které jdou do zemědělství v celé evropské sedmadvacítce.

„Máme pozici, že chceme zachovat tento balík v objemu jednoho procenta výkonu ekonomiky Evropské unie. Diskutovali jsme i o dalších parametrech, že v minulých letech se garantovalo to, že po roce 2013 podmínky pro všechny zemědělce v Evropě budou stejné,“ řekl Fuksa.

Dneska už podle něj donátoři, což je Francie, Británie a Německo, hovoří o jiné pozici. „A to jsou spravedlivé podmínky,“ dodal ministr zemědělství.

Václava Marešová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme