Galerii Rudolfinum bude spravovat UMPRUM

Personální spory mezi Galerií Rudolfinum a Českou filharmonií jsou zažehnány. Výstavní část Rudolfina se v čele s Petrem Nedomou stává od nového roku součástí Uměleckoprůmyslového muzea Praha. Předtím spadala pod Českou filharmonii, kterou vede Vladimír Darjanin. Ten už po svém nástupu uvažoval o tom, že Nedomu odvolá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolfinum | Foto: Jan Rosenauer

O změně rozhodlo ministerstvo kultury. Ředitel Galerie Rudolfinum Petr Nedoma toto rozhodnutí vítá. Českému rozhlasu dále řekl, že kdyby Rudolfinum nepřešlo pod UMPRUM, tak by galerie pod současným vedením České filharmonie zanikla:

"Tato změna je podle mého názoru systémové řešení, které by mělo přinést oběma institucím podstatně více prostoru pro možnost rozšíření výstavního programu. Znamená to také možnost čerpání grantů, napojení na vědecko-výzkumné pracoviště a zároveň zachování dosavadního programu galerie Rudolfinum do budoucna."

Šéfka UMPRUM Helena Koenigsmarková rozhodnutí ministerstva kultury také považuje za logické. Vyjádření Vladimíra Darjanina se Českému rozhlasu nepodařilo získat.

Michaela Vetešková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme