Česko 0:0 Lotyšsko

Gang kamionových lupičů má namířeno do vězení

Deset a půl až třináct let stráví ve vězení gang kamionových lupičů z jižní Moravy. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně, a to už podruhé. Proti jeho původnímu verdiktu se totiž obžalovaní odvolali a Vrchní soud v Olomouci jeden z případů vrátil k novému projednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Skupina má na svědomí přepadení několika kamionů s různým zbožím - od masa za několik set tisíc korun až po počítačové komponenty v ceně přes šest milionů. Pachatelé vždy několik dní sledovali, kdy a kam kamión jezdí. Vůz pak na vhodném místě zablokovali, se zbraní donutili řidiče vystoupit, náklad odvezli do bezpečí a teprve pak řidiče vysadili na osamělém místě.

Protože šlo o nebezpečné pachatele, navrhoval státní zástupce Jaroslav Kubeša poměrně vysoké tresty. "Používání násilí, užívání zbraní, skupina byla organizována. Pachatelé již byli odsouzeni rozsudkem Vrchního soudu v Olomouci za čtyři skutky. Byl vrácen jeden," vysvětlil státní zástupce. I v tomto případě shledal krajský soud všechny obžalované vinnými.

Ti se ale opět na místě odvolali. Jeden z obhájců Luděk Trunda je přesvědčen, že vady, kvůli kterým odvolací soud případ vrátil, ani v tomto řízení odstraněny nebyly. "Ti svědci, kteří vypovídali, tak to nepotvrdili, takže nic nového nepřinesli," upřesnil.

Ivan Holas, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme