Gang polských podvodníků je kvůli chybě policie na svobodě

Chybou severomoravských policistů se dostal na svobodu gang polských podvodníků. Českému rozhlasu to potvrdila soudkyně, která na pachatele nemohla uvalit vazbu. Policisté jim totiž nedali písemně překlad obvinění v polštině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kasíno | Foto: Jan Rosenauer

Ještě ve středu se policisté chlubili, jak se jim podařilo rozbít šestičlenný gang podvodníků, kteří jednoduchým trikem vybírali z automatů v kasinech po celé republice statisíce korun.

Teď ale vše splasklo jako bublina. Karvinská soudkyně Eva Sapšíková je totiž nemohla vzít do vazby, protože před ní stáli muži, kteří podle zákona nikdy nebyli obviněni.

"Nebyl vyhotoven písemný překlad usnesení o zahájení trestního stíhání, takže de facto oni se nikdy nedostali do pozice obviněných, trestní stíhání nebylo řádně zahájeno. Je to pochybení policie, bohužel se s tím nedalo nic dělat," potvrdila Českému rozhlasu soudkyně.

Severomoravský policista major Vašnovský se k záležitosti odmítl vyjádřit, pouze řekl, že policie překlad zajistila. "U výslechu byl tlumočník, všechno bylo přetlumočeno," uvedl.

Podle Informací Českého rozhlasu jsou už všichni cizinci zpátky v Polsku. Šest podvodníků ve věku od 23 do 39 let se specializovalo především na elektronickou ruletu. Podařilo se jim oklamat čtecí zařízení strojů, ze kterých vybrali téměř milión korun.

Jejich vozy křižovaly celou republiku, od Karlových Varů až po Karvinou. Celkem kriminalisté nyní evidují 28 podobných případů. První se stal loni v listopadu v Karviné a poslední koncem letošního července v Brně. Pokud by se podezřelí cizinci dostali před soud, hrozí jim až osm let vězení.

Andrea Brtníková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme