Gang vykrádající domy do vězení až na 8 a půl roku

Členové gangu, který vykrádal rodinné domy, vily a firmy, si odpykají za mřížemi tresty v délce od osmi a půl do dvou a půl roku. Před pražským městským soudem stanulo šest cizinců z bývalé Jugoslávie a jedna Češka. Ta vyvázla jen s podmínkou. Všichni odsouzení navíc musejí zaplatit pokuty od 50 tisíc do 150 tisíc korun. Obžaloba skupinu vinila z celkem 128 krádeží a dalších deliktů. Mezi poškozenými byli například i Václav Klaus nebo Karel Gott.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Členové gangu, který vykrádal rodinné domy, vily a firmy si odpykají za mřížemi tresty v délce od osmi a půl do dvou a půl roku. Skupina sedmi lupičů má na svědomí celkem 128 vloupání. Mezi poškozenými byli například i Václav Klaus nebo Karel Gott. Soudkyně četla 45 minut rozhodnutí pro všech 7 obžalovaných. Nejvyšší trest byl udělen ve výši 8 a půl let odnětí svobody do věznice se zvýšenou ostrahou. 5 obžalovaných také dostalo trest vyhoštění ze země na neurčito a jeden na dobu šesti let. Všichni také dostali peněžitý trest od padesáti do 150 tisíc korun. Obžalovaná Češka z toho vyšla nejlépe: dostala dva roky odnětí svobody s podmínkou na pět let. Tresty jsou podle soudkyně Veroniky Čeplové dostačující.

Markéta Kaclová, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme