Gang vykrádající domy do vězení až na 8 a půl roku

Členové gangu, který vykrádal rodinné domy, vily a firmy, si odpykají za mřížemi tresty v délce od osmi a půl do dvou a půl roku. Před pražským městským soudem stanulo šest cizinců z bývalé Jugoslávie a jedna Češka. Ta vyvázla jen s podmínkou. Všichni odsouzení navíc musejí zaplatit pokuty od 50 tisíc do 150 tisíc korun. Obžaloba skupinu vinila z celkem 128 krádeží a dalších deliktů. Mezi poškozenými byli například i Václav Klaus nebo Karel Gott.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Členové gangu, který vykrádal rodinné domy, vily a firmy si odpykají za mřížemi tresty v délce od osmi a půl do dvou a půl roku. Skupina sedmi lupičů má na svědomí celkem 128 vloupání. Mezi poškozenými byli například i Václav Klaus nebo Karel Gott. Soudkyně četla 45 minut rozhodnutí pro všech 7 obžalovaných. Nejvyšší trest byl udělen ve výši 8 a půl let odnětí svobody do věznice se zvýšenou ostrahou. 5 obžalovaných také dostalo trest vyhoštění ze země na neurčito a jeden na dobu šesti let. Všichni také dostali peněžitý trest od padesáti do 150 tisíc korun. Obžalovaná Češka z toho vyšla nejlépe: dostala dva roky odnětí svobody s podmínkou na pět let. Tresty jsou podle soudkyně Veroniky Čeplové dostačující.

Markéta Kaclová, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme