Gang z Prahy padělal lístky na Madonnu

Pražská policie zadržela čtyři členy organizované skupiny, která údajně padělala vstupenky na pražské koncerty americké zpěvačky Madonny. Podle prvních informací se do oběhu dostalo několik stovek falešných lístků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zákazník s lístky na Madonnu | Zdroj: ČTK

Činnost skupiny byla podle policie dobře organizována. Vstupenky muži vyráběli a prodávali několik měsíců. Policie je zatkla 29. srpna odpoledne na různých místech Prahy.

"Pražští policisté zadrželi čtyři muže. Několik měsíců vyráběli a následně prodávali padělky vstupenek na koncert. V oběhu je asi 300 lístků, ale nemusí to být konečné číslo," řekla Radiožurnálu mluvčí pražské policie Eva Brožová.

Jelikož podezřelí patří k takzvanému tvrdému jádru fanoušků jednoho z českých fotbalových klubů, byla na akci nasazena zásahová jednotka. Při domovních prohlídkách policie zajistila padělané vstupenky, zařízení na jejich výrobu, nelegálně držené pistole a peníze získané z této trestné činnosti. Šlo přibližně o půl milionu korun.

Kriminalisté nyní čtveřici vyslýchají. "Hrozí jim obvinění z trestných činů podvodu, nedovolené ozbrojování a poškozování cizích práv. Trestní sazby v případě odsouzení je až osm let," dodala Brožová.

Při vyšetřování případu s policií spolupracovala také společnost Sazka, a.s, která lístky na Madonniny koncerty prodává. Firma v prohlášení uvedla, že její systém předprodeje umožňuje monitorovat historii každé vstupenky, včetně toho, kdy, kde a na jakém papíru byla vydána. Všechny uvedené údaje je možné v online systému dohledat. Součástí systému jsou také turnikety přímo v Sazka Areně, které návštěvníky s padělky nevpustí.

Společnost uvedla, že může garantovat pouze vstupenky koupené za oficiální ceny a na oficiálních prodejních místech. Pokud si někdo zakoupil vstupenku mimo oficiální prodej, může si její pravost ověřit od pondělí od 09:00 do 14:00 v podnikové sběrně Sazky v ulici K Žižkovu 4 v Praze 9. Pro ověření se musí dostavit osobně, předložit občanský průkaz a originál vstupenky.

Popová hvězda Madonna vystoupí v pražské Sazka Areně 6. a 7. září. Druhé vystoupení bylo mimořádně zařazeno kvůli obrovskému zájmu o koncert. Lístky v ceně od 3060 do 5010 korun, které společnost Sazka prodávala netradičně v noci prostřednictvím svých terminálů, zmizely za několik hodin. Vzápětí ožil černý trh se vstupenkami, na internetu jsou i inzeráty s cenou osm až deset tisíc korun za jeden lístek.

Posledních zhruba 2000 lístků na Madonniny pražské koncerty bude možné zakoupit v noci na pátek na internetových stránkách www.sazkaticket.cz. Na terminálech Sazky bez předchozí internetové rezervace ani v telefonním centru vstupenky k dispozici nebudou. Podle Sazky jde o vstupenky mimo jiné z nevyužitých rezervací, které pořadatel uvolnil do prodeje.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme