Generál Padělek se ujímá funkce velitele letectva

Generál František Padělek se dnes stává velitelem armádního letectva. Vzdušné síly přebírá po generálu Ladislavu Klímovi, který odchází do důchodu, ve stavu pohotovosti po teroristických útocích na Spojené státy. Jako svou hlavní úkol si po nedávné sérii pádů letadel stanovil vyšší bezpečnost armádního letectva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový šéf armádního letectva Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu přiblížil, co hodlá pro minimalizaci rizik dělat. "Je to celý systém opatření, který v letectvu běží od doby, kdy je letectvo letectvem. Jde především o důsledné dodržování zásad, které přímo souvisí s bezpěčností letového provozu a leteckého výcviku."

Moment nástupu do funkce je podle Padělka umocněn událostmi ve Spojených státech, což pro něj znamená plnit úkoly, které v pohotovostním systému vzdušné síly plní, s větším důrazem na kontrolu. "Je to záležitost, které jsou vdušné síly připraveny splnit," dodal.

Generál Padělek také jednoznačným zastáncem nákupu nadzvukových stíhaček pro naše vojenské letectvo. Ačkoli z původních pěti nabídek zbyla už jen jedna na letoun JAS 39 Gripen, Padělek věří, že i tak ministr obrany Jaroslav Tvrdík v dohledné době vládě předloží kvalitní variantu.

Jaroslav Mareš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme