Generálku státních maturit si žáci vyzkouší v říjnu

Přímo ve své škole si žáci v říjnu vyzkouší, jak bude vypadat státní maturita. Maturitní generálka bude koncem února vyhlášena ministerstvem školství. Generálky by se měly zúčastnit všechny školy, na nichž ve školním roce 2010/2011 proběhne společná státní maturitní zkouška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studentka u maturitní zkoušky | Foto: Arnošt Máče

Cílem ,maturitní generálky' je ověřit jak obsahovou, tak organizační a logistickou část maturitní zkoušky v praxi. Žáci a pedagogičtí pracovníci si tak mohou novou maturitu zkusit na vlastní kůži přímo ve své škole.

V rámci generálky budou ověřovány didaktické testy a dílčí zkoušky konané formou písemné práce z českého jazyka a literatury a z cizích jazyka. Radiožurnálu to potvrdil ředitel Centra pro vzdělávání výsledků ve vzdělávání Pavel Zelený.

Přihlašování škol podle Zeleného proběhne v měsíci červnu a vlastní administrace zkoušek ve školách pak v říjnu, konkrétně od 11. do 14. října.

Výsledky testů budou ve formě protokolů zpřístupněny školám do konce října tak, aby mohly sloužit žákům ke konečnému rozhodnutí pro podání přihlášky.

Marika Táborská, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme