Generální inspekce zadržela dva členy prezidentské ochranky kvůli prodeji kradených nábojů

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zadržela na začátku týdne dva členy policejního Útvaru pro ochranu prezidenta ČR. Jsou podezřelí z majetkové trestné činnosti. O případu ve středu informoval web Lidovky.cz. Podle něj inspektoři sledovali členy prezidentské ochranné služby delší dobu. Server Deník N uvedl, že muži jsou podezřelí z krádeže služebních nábojů a jejich prodeje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman s ochrankou (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V pondělí 15. února byli Generální inspekcí bezpečnostních sborů přímo na pracovišti zadrženi dva příslušníci Policie ČR – Útvaru pro ochranu prezidenta ČR. Jsou podezřelí z majetkové trestné činnosti,“ řekl serveru Lidovky.cz bez dalších podrobností státní zástupce Ondřej Šťastný z Městského státního zastupitelství v Praze.

Inspekce: zákrok policistů proti demonstrantům na Staroměstském náměstí byl v pořádku

Číst článek

Dodal, že v případu dosud není nikdo trestně stíhán. Mluvčí GIBS Ivana Nguyenová nechtěla případ komentovat.

Dva zadržení instruktoři prezidentské ochranky jsou podezřelí, že prodávali náboje určené pro výcvik, které dlouhodobě kradli ze skladu, uvádí s odvoláním na anonymní zdroje Deník N. Na krádeže přišlo vedení útvaru, které si všimlo chybějícího střeliva.

Vedení nejprve mizení nábojů chvíli samo sledovalo a následně svá podezření předalo inspekci, uvádí deník. Oba podezřelí byli podle jeho informací po pondělním zatčení opět propuštěni na svobodu.

Policejní Útvar pro ochranu prezidenta ČR zajišťuje bezpečnost hlavy státu. Ochranu poskytuje rovněž bývalým českým prezidentům po skončení jejich funkčního období a dalším chráněným osobám v jejich blízkosti. Příslušníci útvaru se podílejí také na ochraně Pražského hradu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme