Generální ředitel České televize odvolán

Po necelém roku ve funkci odvolala Rada České televize generálního ředitele tohoto veřejnoprávního média Dušana Chmelíčka. Odvolání je podle zákona platné od doby, kdy bude zvolen nový ředitel. Předseda rady Miroslav Mareš uvedl, že vítěz dnes vyhlášeného konkursu by měl být znám do konce ledna. Jako důvod odvolání ředitele uvedl Mareš „kumulaci problémů“. Třiatřicetiletý Chmelíček výhrady rady odmítl a řekl, že tento orgán nikdy nepovažoval za příliš kompetentní. Za svým odvoláním vidí spor o to, kdo televizi řídí, zda ředitel nebo rada.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radní v uplynulém období opakovaně kritizovali postup současného vedení ČT. Například v listopadu Chmelíčka napadli za to, že v říjnu bránil odvysílání kritické reportáže o Sazce. Mareš u ředitele postrádal řádné vypracování koncepčních dokumentů a nespokojen byl i se způsobem jeho komunikace s radou. Pro odvolání Chmelíčka se vyslovilo sedm z devíti členů rady, jeden byl proti a jeden se hlasování zdržel.

Rada hned večer vyhlásila výběrové řízení na nového ředitele. Přihlášku s přiloženým názorem na organizační strukturu ČT a stanovením základních kritérií poslání veřejnoprávní televize musí uchazeči dodat do sekretariátu rady do 19. prosince.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme