Generální ředitel ČRo Peter Duhan byl oceněn za šíření dobrého jména Slovenska ve světě

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan byl dnes oceněn za rozvoj přátelských vztahů se Slovenskou republikou a šíření dobrého jména Slovenska ve světě. Spolu s ním převzalo cenu na slovenské ambasádě dalších pět osobností. Ocenění předal ministr zahraničí Slovenské republiky Miroslav Lajčák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Duhan | Foto: Jan Sklenář

Slovenský velvyslanec v Praze Peter Brňo Českému rozhlasu řekl, že osobností, které se zasloužily o dobré česko-slovenské vztahy, je mnoho, a proto se budou tato ocenění udělovat každoročně.

„Je to tradice, kterou zakládá ministerstvo zahraničních věcí a věřím, že každý rok budeme mít možnost ocenit další a další laureáty, kteří se budou podílet na pozitivním duchu spolupráce mezi oběma národy,“ řekl Brňo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na slovenském velvyslanectví natáčel redaktor Jan Herget.

V případě České republiky bylo podle něj vybírání velmi těžké.

„Protože lidí, kteří se na té spolupráci podílejí, je mnoho a mají velmi široké spektrum, protože se jedná o politiky, o kulturu, ekonomické aktivity a podobně, takže vždycky si musíme stanovit určitá kritéria, koho bychom navrhli a podle těch kritérií potom ministerstvio zahraničních věcí rozhoduje,“ řekl Brňo.

Peter Duhan uvedl, že je rád a i dojat, že vyznamenání dostal. „A pokud je to tradice, tak jsem rád, že jsem někde v tom pelotonu těch dalších na čele. Dělá mi to dobře, nebudu se za to stydět,“ řekl Duhan.

Chválil si i atmosféru na slovenském velvyslanectví. I když žije v České republice víc než 20 let a cítí se tu už podle svých slov doma, určitý sentiment v něm rodná slovenština stále vyvolává.

„Samozřejmě jakýsi sentiment, ten vždy bude fungovat a jsem svým způsobem dojat. Je mi strašně příjemně a vnímám tolik krásné měkké slovenštiny, kterou jsem tady zaslechl, tak jsem si vzpomněl samozřejmě na svoji domovinu,“ uvedl Peter Duhan během setkání na ambasádě.

Vedle Petera Duhana převzali dnes ocenění také Zdeněk Pšenica, organizátor dětského folklórního festivalu Zpěváček – Slávik, Jaroslav a Mária Miňovi z folklórního souboru Limbora nebo Vlastimila a Michal Sochorovi, kteří v Plzni provozují Slovenskou informační kancelář.

Jan Herget, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme