Generální tajemník NATO ocenil záměr Česka zvýšit výdaje na obranu

Země Severoatlantické aliance musejí čelit novým bezpečnostním rizikům. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes po setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou přivítal rozhodnutí zvýšit výdaje na obranu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Bohuslav Sobotka (vpravo) a generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na Úřadu vlády

Premiér Bohuslav Sobotka (vpravo) a generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na Úřadu vlády | Zdroj: ČTK

Jens Stoltenberg při své první oficiální návštěvě ve funkci generálního tajemníka NATO v Praze řekl, že spojenci teď musejí čelit novým výzvám a hrozbám z východu i jihu. Každá z nich si ale žádá jinou odpověď.

Ocenil proto, že se česká vláda rozhodla zvýšit výdaje na obranu.

„Vítám váš závazek zvýšit investice do obrany. Mnoho členů aliance po skončení studené války výdaje snižovalo. Teď se napětí zvyšuje, je tedy čas také přidat peníze na obranu,“ řekl Jens Stoltenberg.

OBRAZEM: Američtí vojáci z průzkumné skupiny se zastavili v kasárnách v Ruzyni

Číst článek

Před jednáním na Úřadu vlády se on i Bohuslav Sobotka setkali s americkými vojáky, kteří přijeli do Prahy jako průzkumný oddíl před průjezdem amerického konvoje Českem směrem na cvičení do Maďarska.

Šéf NATO jim řekl, že už jejich přítomnost tady ukazuje, že aliance věnuje pozornost bezpečnosti spojenců na východě a že jsou součástí širšího plánu NATO.

Pavel Novák, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme