Generálním ředitelem ČT Hodač - v televizi krizový výbor

Novým generálním ředitelem České televize místo odvolaného Dušana Chmelíčka zvolila Rada ČT Jiřího Hodače, který byl letos několik měsíců vedoucím zpravodajství ČT. Rozhodnutí okamžitě vyvolalo odpor televizních odborů i pracovníků televizního zpravodajství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaměstnanci zpravodajství zformovali krizový výbor a rozhodli se na dvě minuty vysílat místo zpravodajské relace prohlášení proti jmenování Jiřího Hodače generálním ředitelem ČT. Své stanovisko k rozhodnutí rady výbor oznámí divákům po znělce před zahájením zpravodajské relace.

Na účast v radě zároveň rezignoval Miloš Rejchrt, který byl do zmíněného orgánu zvolen na návrh Unie svobody a nesouhlasil s Chmelíčkovým odvoláním ani se způsobem jmenování jeho nástupce. Sedm ze zbylých členů rady do tohoto orgánu nominovaly smluvně provázané strany ČSSD a ODS. Členy rady volí Poslanecká sněmovna.

Výběrové řízení na ředitele vyhlásila rada minulé úterý, přičemž o týden později už byla uzávěrka přihlášek. Rychlost výběru nového ředitele instituce s pětimiliardovým rozpočtem narazila na kritiku u různých profesních sdružení i televizních odborů. Radě byla několikrát adresována výzva, aby nového ředitele nevolila a aby odstoupila. To ale odmítla.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme